Wysoka porażka Towers na zakończenie niezwykle udanego sezonu

W meczu barażowym o awans do półfinału mistrzostw kraju w futbolu amerykańskim zespół opolskich Wież przegrał na wyjeździe z faworyzowanym Seahawks Gdynia 0-53.

Marcin Sagan

Opolanie, którzy byli beniaminkiem krajowej elity, znakomicie spisali się w fazie zasadniczej. Wygrali pięć spotkań i przegrali trzy. To dało im 3. miejsce w grupie południowej i możliwość rywalizacji o medale. W walce o półfinał przeciwnikiem był drugi zespół grupy północnej – Seahawks Gdynia. Zdecydowanym faworytem byli rywale, trzykrotni mistrzowie Polski.

Boisko pokazało, że naszej drużynie brakuje jeszcze do najlepszych w kraju. Gdynianie wygrali zdecydowanie. Nie pozwolili ekipie Towers na zdobycie żadnych punktów. Tym samym drużyna z Pomorza awansowała do półfinału, w którym zmierzy się na wyjeździe z Panthers Wrocław. Ten mecz odbędzie się w weekend 15/16 czerwca. Wówczas odbędzie się też drugi półfinał w Białymstoku. Miejscowy zespół Lowlanders zmierzy się z lepszym z Falcons Tychy. Zespół ten w starciu o półfinał pokonał u siebie Mets Warszawa 34-27.

Opolanie zajęli w końcowej klasyfikacji sezonu 5. miejsce. Mieli bowiem lepszy bilans fazy zasadniczej niż trzecia w grupie północnej ekipa z Warszawy. Debiutancki sezon w krajowej elicie można uznać za niezwykle udany. Opolski zespół za cel miał utrzymanie w gronie 12 najlepszych drużyn w Polsce. Tymczasem sprawił dużą niespodziankę i uplasował się w górnej części klasyfikacji. Pięć zwycięstw to znakomity dorobek. Jednocześnie wysokie porażki z wyżej notowanymi rywalami (Panthers Wrocław, Falcons Tychy, Seahawks Gdynia) pokazują, że jest nad czym pracować. Ten sezon w krajowej elicie zakończy się 29 czerwca meczem o złoto. Nasza ekipa już może myśleć o kolejnych rozgrywkach. Rozpoczną się one na przełomie marca i kwietnia 2020 roku.

Seahawks Gdynia – Towers Opole 53-0 (21-0, 12-0, 14-0, 6-0)

Na zdjęciu zawodnicy Towers Opole, którzy mają za sobą udany sezon. Fot. Andrzej Klimek.