Wyspa Bolko zostanie opanowana przez biegaczy

W sobotę przez kilka godzin ten największy opolski park stanie się miejscem 16. edycji Atlantis Biegu Opolskiego.

Ta impreza na stałe weszła już do sportowego kalendarza w naszym mieście. Zawsze w pierwszą sobotę lipca Stowarzyszenie Bieg Opolski organizuje właśnie te zawody. W tym roku weźmie w niej czynny udział ponad tysiąc osób.

– Przewidujemy, że w sportowej rywalizacji wystąpi około 900 osób – mówi Artur Góralczyk z stowarzyszenia Bieg Opolski. – Do tego pewnie kilkadziesiąt osób w marszu Nordic Walking oraz pokaźna grupa dzieci, która wystąpi w biegach dla nich.

Dokładnie nie wiadomo ile będzie dzieci. O ile bowiem zapisy do biegów na 10 i 5 km są już zamknięte, to do rywalizacji przedszkolaków i uczniów zgłaszać będzie można dzieci i młodzież przed samą imprezą. Zmagania najmłodszych rozpoczną zawody w sobotę o godz. 9.45. Przedszkolaki pobiegną na 175 metrów, dzieci z klas I-II na 400 metrów, te z klas III-IV na 800 metrów, a najstarsze z klas VI-VIII na dystansie kilometra.

Bieg główny rozpocznie się o godz. 11.00. Godzinę później zacznie się rywalizacja na 5 km, a o godz. 12.30 ruszą „kijkarze” w marszu Nordic Walking. Start i meta wszystkich konkurencji znajdować się będą przy moście spacerowym prowadzącym z Wyspy Pasieka na Wyspę Bolko. Trasy wyznaczone zostały tradycyjnie po alejkach i ścieżkach Wyspy Bolko.

– Nie zabraknie różnych dodatkowych atrakcji – zaznacza Artur Góralczyk. – Będą występy klaunów, dmuchańce, a także darmowy wstęp do ZOO w Opolu za okazaniem numeru startowego.

Co niezwykle ważne, impreza ma też szczytny cel. Pieniądze z opłat startowych zostaną przeznaczone na kolonie dla 10 dzieci. Na zawodach dostępny będzie również ambulans do poboru krwi, a w tym roku również będzie można oddać próbkę krwi do zarejestrowana jako dawca szpiku. Gorąco do tego zachęcamy i zapraszamy w sobotę w godzinach przedpołudniowych i popołudniu na Wyspę Bolko. Trzeba przecież gorącego dopingu dla startujących.