Wzmocnienia w Kolejarzu i testy COVID-19

Mimo, że do nowego sezonu i pierwszego meczu Kolejarza w 2 lidze pozostało kilka dni, zarząd klubu nie próżnuje.

Mariusz Matkowski

Sam Masters i Sebastian Niedźwiedź to żużlowcy, którzy w sezonie 2020 założą plastron Kolejarza i wzmocnią linię seniorów w walce o ligowe punkty. Pierwszy został to reprezentant Australii wypożyczony z Ostrowa, zaś drugi z Zielonej Góry. Menadżer zespołu Marek Mróz, z pewnością może być zadowolony ze składu, który zakontraktował zarząd i dzięki temu, będzie miał duże pole do popisu w wyborze składu.

Na opolskim torze nie zobaczymy w tym sezonie dwóch żużlowców. Artur Czaja i Jarosław Krzywosz z powodów osobistych zakończyli kariery i przygodę z żużlem.

Dzisiaj cała drużyna Kolejarza, zarząd oraz osoby funkcyjne przeszły testy COVID – 19 i czekają na wyniki. Jeżeli będą one negatywne, to wracają szybko do ostatnich treningów przed wyjazdowym meczem ligowym w Rzeszowie, który zostanie rozegrany już w ten piątek.

Niebawem poznamy skład nominowany drużyny jaki pojedzie w Rzeszowie, a wystawi go Marek Mróz zgodnie z regulaminem przed ostatnimi treningami na opolskim żużlodromie im. Mariana Spychały. Gdyby któryś z zawodników nagle wystrzelił z formą i wygrywał z wszystkimi na treningu, to menadżer Kolejarza ma jeszcze jedną furtkę, mianowicie przed wyjazdowym meczem może jeszcze dokonać dwóch zmian w składzie.

– Jestem zadowolony, ze składu, który zarząd klubu zmontował na obecny sezon. Szkoda, że przez pandemię, nie mogliśmy odjechać żadnych sparingów, które na pewno bardziej pozwoliłyby rozjechać się moim zawodnikom. Mimo to chłopaki cały czas jeżdżą i liczę na ich dobrą dyspozycję w lidze. Skład mam już ułożony w głowie i jutro podam go oficjalnie. Miejmy nadzieję, że nic złego na ostatnich treningach się nie stanie i do Rzeszowa pojedziemy w optymalnym składzie – powiedział menadżer OK Bedmet Kolejarza Opole – Marek Mróz.

Na zdjęciu Mads Hansen i Marek Mróz. Fot. Mariusz Matkowski