Za nami świetny turniej dla młodzieży

Dwa dni na boiskach do streetballa (piłki ulicznej) w sąsiedztwie Centrum Rozgrywki „Kubatura” trwał turniej „Kuba Cup 2018”. Wystąpiło na nim prawie 200 zawodników, a przynajmniej kilka razy tyle kibiców przez dwa dni oglądało zmagania.

Na turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego. Honorowy obywatel Opola nie tylko rozdał setki autografów i zapozował do setek zdjęć. Pełnił też rolę sędziego w kilku meczach, a także służył młodym chłopcom piłkarskimi radami. W rywalizacji mogli brać udział młodzi zawodnicy z roczników 2005-07, ale tylko trzech w siedmioosobowej drużynie mogło być z najstarszego rocznika.

– Dla mnie to sama radość być na takim turnieju i widząc wielkie zaangażowanie grających w nim – mówił popularny „Kuba”.

Turniej zorganizowano na wzór trwających mistrzostw świata. Były więc 32 drużyny podzielone na osiem grup – tak samo jak na mundialu w Rosji. W poniedziałek w pierwszy dzień rozegrano fazę grupową, a we wtorek fazę pucharową. Ostatecznie do finału dotarły drużyny Hiszpanii i Belgii. Tę pierwszą tworzyli zawodnicy z miejscowości województwa śląskiego: Świerklan, Jankowic, Połomii i Gogołowej.  W rolę Belgów wcielali się chłopcy z Opola. Finał był niezwykle zacięty. Ostatecznie po niezwykle wyrównanej walce goście z leżących w okolicach Wodzisławia i Rybnika miejscowości triumfowali 7-6, choć do przerwy przegrywali 3-5. Decydującego gola zdobyli tuż przed końcem meczu. Ich radość była wielka, ale uśmiechu nie brakowało również na buziach zawodników z wszystkich pozostałych drużyn. Impreza zorganizowana przez fundację Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki gest” była przeprowadzona znakomicie, a najlepsze zespoły otrzymały cenne nagrody.

Drużyna Hiszpanii grała w składzie: Miłosz Misala, Oskar Misala, Kacper Florczak, Dawid Mazurek, Michał Goraus, Jacek Wita, Oskar Niemiec. Opiekun Bogdan Cichy.
Belgów z Opola reprezentowali natomiast: Alan Dziura, Mateusz Stolarczyk, Miłosz Peliński, Maciej Kucharuk, Adam Hankus, Bartek Mucha i Robert Milejski. Opiekun Andrzej Dziura.

Na zdjęciu mecz finałowy, który prowadził w roli sędziego Jakub Błaszczykowski (w tle).  

Poniżej linki do dwóch galerii zdjęć z turnieju

http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1690880631030192

https://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1692354027549519