Za nami zawody jeździeckie w świątecznej atmosferze

W siedzibie Ludowego Klubu Jeździeckiego Ostroga odbyły się kolejne Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody. Była to IX kwalifikacja Halowego Pucharu Opolszczyzny.

Jako, że były to już ostatnie zawody w tym roku, ilość zgłoszeń była bardzo duża. Wystartowało około 100 uczestników, aby sprawdzić się jeszcze przed zimową przerwą. W świątecznej atmosferze rozegrano dziewięć konkursów: trzy towarzyskie i sześć regionalnych. Zawodnicy, w zależności od zaawansowania i umiejętności koni, pokonywali przeszkody o wysokości od 50 do 130 cm. Tradycyjnie podczas zawodów Mikołajkowych uczestnicy i konie mogli wystąpić w przebraniach z czego chętnie skorzystała część startujących. Na parkurze można było zatem zobaczyć Renifery, Elfy czy Mikołajów. Atmosfera była prawdziwie świąteczna.

W zawodach zwycięstwa w dwóch głównych konkursach odniosła zawodniczka Ostrogi – Julia Cichecka na klaczy Rosa Calia M. Wygrała ona konkurs dwufazowy na wysokości przeszkód 120 cm oraz konkurs zwykły C (wysokość przeszkód 130 cm), w którym zajęła także drugie miejsce na koniu Good Fellow.

Kolejne zawody w Opolu odbędą się 22 lutego, a już w najbliższą sobotę 14 grudnia od godz. 11.00 Ostroga zaprasza na piknik połączony z otwarciem nowo wybudowanego hipodromu.

Na zdjęciu Julia Cichecka. Fot. Weronika Klimmer/archiwum klubowe.