Zagrają jeszcze panie. Panowie mają przerwę

Zakończyła się pierwsza runda fazy zasadniczej w Opolskiej Lidze Siatkówki Amatorów wśród mężczyzn. W zmaganiach kobiet w tym roku odbędzie się jeszcze jedna seria spotkań.

Na półmetku zmagań mężczyzn z kompletem zwycięstw prowadzi Auto Tech KS Koniczyna. Kompletu punktów nie ma, bo jeden mecz drużyna ta wygrała 3:2, a zwycięstwo w tie breaku oznacza dwa punkty do tabeli, a nie trzy. Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy mecz lidera. Zmierzy się w nim bowiem z drugą w tabeli ekipą Festivalowa AZS Uniwersytet, która ma tylko o dwa punkty mniej. Zawodnicy „Uniwerku” będą chcieli się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie.

W rozgrywkach mężczyzn dziesięć drużyn rozegra po 18 spotkań (każdy z każdym, mecz i rewanż). Mecze toczą się w hali Budowlanych przy ul. Duboisa, a odbywają się w niedziele. Teraz nastąpi przerwa. Druga runda rozgrywek zacznie się 6 stycznia 2019 roku, a zakończy 3 marca. Kolejne niedziele będą przeznaczone na ćwierćfinały (przystąpi do nich osiem najlepszych drużyn), półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Rozgrywki zakończą się 31 marca.

Wyniki 9. kolejki zmagań mężczyzn: Tower – Bedmet 1:3, Auto Tech KS Koniczyna – Libero 3:0, Ekonomik – Karmelek 0:3, Elektryk – Gryf 0:3, PZU Sport Opolskie – Festivalowa AZS Uniwersytet 1:3.
W tabeli na półmetku fazy zasadniczej prowadzi Auto Tech KS Koniczyna (26 punktów), a kolejne lokaty zajmują: Festivalowa AZS Uniwersytet (24 pkt), Karmelek (21 pkt), Bedmet (18 pkt), Tower (16 pkt), Gryf, PZU Sport Opolskie i Libero (po 9 pkt), Ekonomik (3 pkt) i Elektryk zamyka stawkę z zerowym dorobkiem.

W rywalizacji kobiet, w której jest sześć drużyn odbyła się czwarta kolejka. Prowadzący w tabeli Light System Salon Audio Video nie zwalnia tempa. Gładko pokonał 3:0 Auto Tech KS Koniczyna II pozwalając rywalkom na zdobycie tylko 26 punktów w całym meczu. Liderki w poszczególnych setach wygrywały 25:8, 25:8 i 25:10.

Panie swoje mecze w hali Budowlanych rozgrywają w soboty. W najbliższą odbędzie się 5. kolejka – ostatnia w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Potem, tak jak u mężczyzn nastąpi przerwa. Druga runda zacznie się 5 stycznia i przez kolejne soboty zakończy się 2 lutego. W następne soboty lutego i marca dalsze fazy zmagań. Rozgrywki zakończą się 30 marca.

Wyniki 4. kolejki zmagań kobiet: Auto Tech KS Koniczyna II – Light System Salon Audio Video 0:3, PV Volley Gogolin – MOS Opole 3:1, PV Volley Krapkowice – Auto Tech KS Koniczyna 3:1.
W tabeli prowadzi Light System Salon Audio Video. Zespół ten ma komplet dwunastu punktów i bilans setów 12:0. Na 2. miejscu jest PV Volley Krapkowice (9 pkt). Potem w klasyfikacji są: Auto Tech KS Koniczyna i Auto Tech KS Koniczyna II (po 6 pkt). Piąty jest PV Volley Gogolin (3 pkt), a stawkę zamyka bez zdobyczy punktowej MOS Opole.

Zapraszamy na oficjalny fanpejdż rozgrywek http://www.facebook.com/ligaopole/ Tam można znaleźć wyniki, zdjęcia, terminarze, a nawet można śledzić transmisje ze spotkań OLSY.