Zaproszenie do Kluczborka

W najbliższy wtorek 13 listopada o godz. 17.00 w nieodległym Kluczborku będziemy mieli piłkarskie święto. W towarzyskim meczu reprezentacja Polski kobiet zagra z Bośnią i Hercegowiną. Bilety na to spotkanie są darmowe, a można je także nabyć w Opolu.

Marcin Sagan

Organizatorem spotkania jest oczywiście Polski Związek Piłki Nożnej, a w jego imieniu nad całością związaną z przeprowadzeniem meczu czuwa Opolski Związek Piłki Nożnej. Dla naszego regionalnego związku to nie lada wyzwanie, bo w końcu to mecz pierwszej reprezentacji. Pracy jest dużo, ale też i satysfakcji na pewno nie zabraknie. W końcu pierwsza reprezentacja kraju to rzadkość w naszym regionie. Ludzie z OZPN-u świetnie jednak radzili sobie w ostatnich latach przy organizacji meczów narodowych drużyn młodzieżowych i juniorskich, więc pewnie i teraz wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

Wstęp na trybuny będzie darmowy, ale żeby na nie wejść należy odebrać bezpłatną wejściówkę. Największe zainteresowanie jest w Kluczborku i jego najbliższych okolicach, ale też Opolu nie brakuje kibiców chcących się przejechać około 45 km w jedną stronę, by zobaczyć mecz polskiej reprezentacji na żywo.

Bilet zostanie wydany wyłącznie po przedłożeniu dowodu tożsamości (nie obowiązuje dzieci do lat 6). Karty wstępu na spotkanie można dostać w Opolu w biurze OZPN-u (ul. Damrota 6) w godzinach jego funkcjonowania od 8.00 do 16.00. Ponadto jest też kilka punktów w Kluczborku, gdzie można je dostać (sekretariat klubu MKS Kluczbork, ul. Sportowa 7; hala OSiR, ul. Mickiewicza 10, Kryta Pływalnia, ul. Kołłątaja 6, Kino Bajka, ul. Pułaskiego 3). Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą przedstawiciele OZPN-u sugerują jak najszybsze zaopatrzenie się w wejściówki i niezwłoczny ich odbiór.

Istnieje możliwość zamówienia biletów grupowych. W tym celu należy podać imię, nazwisko oraz numer PESEL co najmniej pięciu osób, a listę taką wysłać na adres: bilety@opolskizpn
Wejściówki dla zamówień grupowych wydawane będą w dniu meczu, w hali OSiR-u Kampusu Stobrawa (tuż obok stadionu).

Bilety za okazaniem dowodu tożsamości odbierać będzie można także tuż przed samym meczem w kasach stadionu. Jest tylko jeden warunek, jeśli jeszcze będą dostępne. Popularność wydarzenia jest spora, dlatego nie wiadomo czy przed samym meczem wejściówki będą dostępne. Stadion w Kluczborku ma bowiem pojemność 2500 osób i więcej na niego nie zostanie po prostu wpuszczonych.

Zdjęcie, autor Paula Duda/laczynaspilka.pl/archiwum OZPN