Zawodnicy Hawi stawali na podium zawodów w Stargardzie

W tym mieście leżącym w województwie zachodniopomorskim odbyły się zawody siódmej rundy mistrzostw Polski i Pucharu Polski w SuperEnduro. Startowali w nich motocykliści Hawi Opole. 

Marcin Sagan

Zawodnicy pokonywali trasę o długości ok. 720 metrów i szerokości co najmniej czterech metrów naszpikowaną 20 przeszkodami. Aleksander Gotkowski z Hawi w najmocniejszej mistrzowskiej klasie Open pierwsze dwa wyścigi ukończył jako trzeci, a w ostatnim zameldował się na mecie drugi, co dało mu trzecie miejsce w zawodach, za Grzegorzem Kargulem (CKM Cieszyn) i Janem Gąsienicą-Danielem (TKM Zakopane).

Z kolei w mistrzowskiej klasie Junior Patryk Kuleszo w pierwszym starcie minął linię mety jako trzeci, w kolejnym był czwarty, a w trzecim biegu przyjechał drugi. Suma punktów dała mu w klasyfikacji zawodów miejsce na najniższym stopniu podium. Wygrał Kacper Baklarz (GKM Buczek) przed Kacprem Pankiem (KS Ropczyce). Z kolei w pucharowej klasie Masters Mieszko Gotkowski dwukrotnie mijał metę jako drugi i w zawodach został sklasyfikowany na drugim miejscu. Zwyciężył Michał Włodarczyk (ŁKM Łódź), a trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Niedziółce (GKM Kamionka).

Po zawodach w Stargardzie opolski Hawi Racing Team w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski wysunął się na pozycję lidera, zaś w Pucharze Polski okupuje 6. lokatę. W klasyfikacji sezonu Aleksander Gotkowski zajmuje 3. lokatę ze stratą 31 punktów do drugiego miejsca i ma przewagę 116 punktów nad czwartym zawodnikiem. To sprawia, że ma dużą szansę zakończyć tegoroczną rywalizację na mistrzowskim podium w klasie Open. Patryk Kuleszo w klasie Junior zachował pozycję lidera, ale ostateczny bój o mistrzowski tytuł rozegra się pomiędzy nim, a niezwykle skutecznym Kacprem Baklarzem. W walce o Puchar Polski w klasie Masters liczą się praktycznie dwaj zawodnicy: Mieszko Gotkowski i Michał Włodarczyk, który do zawodnika Hawi ma stratę tylko trzech punktów.

Ostatnie dwie rundy zostaną rozegrane 24 i 25 sierpnia na torze w Elblągu i tam poznamy końcowe rozstrzygnięcia w poszczególnych klasach.

Na zdjęciu Patryk Kuleszo. Fot. 24extreme/archiwum klubowe.