Zawodnicy Towers poradzili sobie z Nosorożcami

W swoim szóstym meczu w krajowej elicie futbolu amerykańskiego zawodnicy Towers Opole pokonali na wyjeździe Rhinos Wyszków 34-23. To czwarte zwycięstwo opolskich Wież.

Nasz zespół, choć jest beniaminkiem, to do spotkania w Wyszkowie przystępował w roli faworyta. Nosorożce występujące w grupie północnej przegrały bowiem wcześniejszych pięć spotkań, średnio różnicą 30 punktów. Zwycięstwo Towers było mniej okazałe i ważyło się dość długo. Najważniejsze, że udało się je osiągnąć.

Opolanie bardzo dobrze spisali się w pierwszej kwarcie. W niej sześć punktów po akcji biegowej zdobył Konrad Rodak, a dodatkowy po podwyższeniu uzyskał Mateusz Majewski. Potem po akcji rzutowej Amerykanina Marcusa Hodgesa sześć punktów uzyskał Robert Szmielak, a kolejny jeden z podwyższenia dołożył Majewski. Druga kwarta należała do gospodarzy. Zmniejszyli oni straty do stanu 10-14. W trzeciej odsłonie Hodges zdobył sześć punktów po akcji biegowej, a znów jeden dołożył Majewski. W ostatniej części gry wyszkowianie dwa razy zbliżali się na odległość pięciu punktów (16-21 i 23-28), ale dojść naszej ekipy nie zdołali. Na koniec kolejną ładną akcją popisał się Rodak ustalając wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie opolanie umocnili się na 3. miejscu w grupie południowej. Po sześciu meczach mają na koncie osiem punktów. Trzecie miejsce oznacza możliwość walki o awans do półfinału. Do niego zapewniony awans mają zwycięzcy obu grup, a ekipy z miejsc 2-3 powalczą o nie. Kluczowy będzie najbliższy mecz z Watahą Zielona Góra, który nasz zespół zagra na wyjeździe w najbliższą sobotę 25 maja. Wataha ma tylko o dwa punkty mniej. Wygrana da 3. miejsce w grupie południowej. Porażka najpewniej sprawi, że skończą się szanse na półfinał. W ostatnim meczu fazy zasadniczej Towers zagrają w sobotę 1 czerwca z bardzo mocnymi Falcons Tychy na wyjeździe.

Z Watahą ekipa Towers rywalizowała w poprzednim roku w II lidze. W fazie zasadniczej zielonogórzanie byli lepsi, ale w finale to nasz zespół był górą.

Rhinos Wyszków – Towers Opole 23-34 (0-14, 10-0, 0-7, 13-13)

Na zdjęciu zawodnicy Towers Opole. Fot. Andrzej Klimek.