Zawodniczki Uni „przejechały się” po rywalkach

W ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej I ligi siatkarek opolanki łatwo wygrały w Toruniu z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyną Budowlanych.

Marcin Sagan

Nie było emocji w starciu w Grodzie Kopernika. Obie drużyny dzieliła różnica klasy. Nasze zawodniczki dłużej z pewnością zapamiętają spacer po pięknym Toruniu niż „spacerek” na hali.

W pierwszym secie zawodniczki Uni po zagrywkach kapitan – Ilony Gierak odskoczyły na 12:2 i było jasne, że zwyciężą. Rywalki nie osiągnęły granicy przyzwoitości. Nie zdołały ugrać w tej partii nawet 10 punktów. W kolejnych setach zaprezentowały się nieco lepiej. Nie były jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki. W drugiej partii opolanki zaczły od prowadzenia 3:0, potem było 5:1, 7:2, 10:3, 16:5. Czyli szybko, gładko, łatwo i przyjemnie. Gospodynie były zdecydowanie słabsze w każdym elemencie gry.

W trzeciej odsłonie torunianki nawet dobrze zaczęły. Prowadziły 4:3. Trzy kolejne punkty zdobyły nasze dziewczyny. Przy stanie 11:9 dla Uni, opolanki zdobyły kolejny punkt i wtedy na zagrywkę weszła atakująca Sandra Szczygioł. Mocno serwująca z wyskoku doświadczona zawodniczka sprawiała ogromne problemy rywalkom. Po jej serwisach było już 19:9 dla Uni. W końcówce siatkarki Budowlanych nieznacznie zmniejszyły dystans, ale to było wszystko na co było je stać. Opolanki, grając cały czas w tym samym składzie, nie miały z nimi żadnych problemów.

W następną niedzielę 15 grudnia meczem wyjazdowym z Karpatami Krosno podopieczne włoskiego trenera Nikoli Vettoriego zainaugurują rundę rewanżową. Najbliższy mecz u siebie mają w sobotę 21 grudnia. Wówczas to w Stegu Arenie zmierzą się ze Stalą Mielec. Początek tego spotkania o godz. 15.30.

Budowlani Toruń – Uni Opole 0:3 (9:25, 14:25, 17:25)
Uni: Makarowska, Gierak, Orzyłowska, Szczygioł, Stronias, Witowska, Szczygłowska (libero). Trener Nicola Vetrori.

Na zdjęciu zawodniczki naszego zespołu. Fot. Andrzej Klimek. 

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej).

runda zasadnicza