Zawodnik AZS-u Politechniki zdobył medal na kajakarskich mistrzostwach Europy

Arsen Śliwiński wraz z Aleksandrem Kitewskim (WSG Bydgoszcz) stanęli na drugim stopniu podium w wyścigu kanadyjkowych dwójek na 500 metrów podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w czeskich Racicach.

W Racicach odbywały się jednocześnie mistrzostwa Europy juniorów (do lat 19), jak i młodzieżowców (do lat 23). W tej drugiej kategorii wiekowej wystąpiło trzech zawodników AZS-u Politechniki Opole: Śliwiński, Piotr Morawski oraz Michał Bil.

Z tego grona zdecydowanie najbardziej utytułowany jest Śliwiński, który ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy w kategorii seniorów. W Racicach do swojego dorobku dołożył srebro. To kolejny duży sukces w karierze tego zawodnika, a jest on tym większy, że na co dzień nie pływa on w parze z Kitewskim, a z Michałem Łubniewskim. To ten zawodnik jest jego partnerem w zawodach międzynarodowych, jak i w klubie. Też bowiem reprezentuję AZS Politechnikę. Łubniewski „nie łapie” się już jednak do kategorii młodzieżowej. Jest bowiem starszy. W Racicach Śliwiński płynął więc z Kitewskim. Biało-czerwoni zdobyli srebrny medal. Mieli wynik 1.47,701 i nieznacznie przegrali z rosyjskim duetem Paweł Biełow – Artem Pron, który miał rezultat 1.47,527. Trzecie miejsce zajęli Białorusini: Władysław Łukaszuk i Aleksiej Matusewicz (1.47,881).

Bilowi i Morawskiemu nie udało się stanąć na podium. Ten pierwszy płynął w kajakarskiej jedynce na 500 metrów. W swoim biegu eliminacyjnym zajął on 2. lokatę i nie awansował bezpośrednio do finału (to prawo przysługiwało tylko najlepszemu w każdym z trzech biegów eliminacyjnych). W jednym z dwóch biegów półfinałowych Bil zwyciężył i pewnie awansował do finału. W nim zajął 7. lokatę z rezultatem 1.40,877. Wygrał Czech Jakub Zavrel (1.37,593) przed Serbem Bojanem Zdelarem (1.37,933) i Norwegiem Janem Voldem (1.38,785). Morawski startował w kajakowej czwórce na 500 metrów. Polska osada z nim w składzie zajęła 8. lokatę z czasem 1.27,160. Oprócz zawodnika AZS-u Politechniki byli w niej: Jakub Michalski, Sławomir Witczak i Ksawery Hajdamowicz. Wygrała osada z Białorusi (czas 1.21,691) przed Słowakami (1.21,743) i Rosjanami (1.23,356).

Na zdjęciu Arsen Śliwiński, który zdobył kolejny medal poważnej miedzynarodowej imprezy do swojej kolekcji. Fot. archiwum klubowe/prywatne.