Zawodnik Odry zagrał w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski do lat 21

Bartłomiej Wdowik wystąpił w spotkaniach towarzyskich z Włochami i Portugalią, które odbyły się ramach cyklu „Elite League”, w którym występuje osiem drużyn.

Marcin Sagan

Pomocnik, który przed tym sezonem trafił do Odry z Ruchu Chorzów został powołany do kadry prowadzonej przez trenera Jacka Magierę. To drużyna złożona z zawodników z rocznika 1999 i młodszych. Wdowik urodził się w 2000 roku i po kilku meczach w rozgrywkach I ligi dostał szansę występów w koszulce z orzełkiem na piersi.

Cykl „Elite League” to rozgrywki towarzyskie dla reprezentacji do lat 21. Oprócz Polski, Włoch i Portugalii występują w nich również drużyny z: Niemiec, Holandii, Czech, Szwajcarii i Anglii. Mecze z Włochami i Portugalią były pierwszymi w sezonie 2019/20. Najpierw na wyjeździe w miejscowości Caldiero zespół biało-czerwonych uległ Włochom 0-2, a potem w Rzeszowie przegrał z Portugalią 0-1. Wdowik w obydwu meczach wchodził do gry w końcówkach. Z Włochami zagrał od 83. min, a z Portugalią pojawił się na boisku w 82. min. Dwa pełne mecze zaliczył były zawodnik Odry – Serafin Szota.

Kolejne dwa mecze w rozgrywkach „Elite League” polska drużyna zagra z: Niemcami na wyjeździe (10 października) i Holandią u siebie (14 października).

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce Bartłomiej Wdowik. Fot. Andrzej Klimek.