Zespół Uni spokojnie wypunktował swoje rywalki

Występujące w I lidze siatkarki opolskiego zespołu bez problemów wygrały 3:0 na wyjeździe z KSZO Ostrowiec. To siódma z rzędu wygrana podopiecznych trenera Nikoli Vettoriego.

Marcin Sabat

Zespół z Ostrowca jest w tabeli na przedostatnim miejscu. Do soboty wygrał tylko dwa z 15 meczów. Będące na trzecim miejscu w klasyfikacji opolanki były więc zdecydowanymi faworytkami. Jak się okazało nie miały żadnych problemów ze zdobyciem kompletu punktów.

W pierwszym secie przyjezdne prowadziły od samego poczatku i stale powiększały przewagę bedąc lepsze w każdym elemencie gry. Tę odsłonę asem serwisowym zakończyła Sandra Szczygioł. W drugiej partii dominacja opolanek była jeszcze większa. W końcówce dobre serwisy Weroniki Sobiczewskiej sprawiły, że rywalki były kompletnie bezradne. Seta zakończyka skutecznym atakiem w kontrze Kinga Stronias. Trzeci set przyniósł miejscowym kibicom nieco emocji. Zespół KSZO prowadził 6:3, ale za chwilę był już remis 8:8. Potem opolanki odskoczyły na dystans trzech punktów i spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, a spotkanie zakończyły efektownym blokiem.

W najbliższym meczu nasz zespół czeka trudne zadanie. Zmierzy się bowiem z liderem – Jokerem Świecie, który w 17 meczach został pokonany tylko raz i dość pewnie zmierza po 1. miejsce po fazie zasadniczej. W tym marszu może zatrzymać Jokera ekipa Uni. Niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie w Stegu Arenie odbędzie się w sobotę 18 stycznia, a rozpocznie się o godz. 16.00.

KSZO Ostrowiec – Uni Opole 0:3 (16:25, 12:25, 18:25)
Uni: Makarowska, Gierak, Orzyłowska, Szczygioł, Stronias, Janiuk, Szczygłowska (libero) – Rusin, Sobiczewska, Wołodko. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu zawodniczki opolskiego zespołu (od lewej): Sandra Szczygioł, Weronika Sobiczewska, Weronika Wołodko i Aleksandra Szczygłowska. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej)

runda zasadnicza