Zgodny rytm liderów w FELO

W 4. serii spotkań Futsal Extra Ligi Opole (FELO) nie było niespodzianek. Zespoły z górnej części tabeli wygrywały swoje mecze. Najwyżej, bo różnicą siedmiu bramek zwyciężył prowadzący w klasyfikacji Mortal Wiking.

Marcin Sagan

Zespoły są już niemal na półmetku rundy zasadniczej. Klaruje się grupa drużyn, która walczyć będzie o udział w turnieju finałowym. Po rozegraniu dziewięciu kolejek systemem każdy z każdym, cztery najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, który w Stegu Arenie odbędzie się w niedzielę 20 stycznia. Trudno się spodziewać, żeby w tym finale nie znalazły się Mortal Wiking i ADL UNS, które kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Wygrały wszystkie swoje mecze i nad piątym w tabeli zespołem The Zigers mają aż sześć punktów przewagi.

Wyniki 4. kolejki: Wojciobus Beer Team – Diwa Personalservice 1-4 (Odanczuk – Drewniak 3, Jakus); CDB Futsal Team – ADL UNS 4-7 (Morka 3, Zowada – Chomonczak i Perz po 2, Świętek, Pluciński, Szydziak); Futsal Groszowice – Centrum Leczenia Bólu 2-5 (Sobczyński, Czmielewski – Bojar, Czajkowski, Szypuła, Stręk, Dobrzyński); The Zigers – OIRP 7-1 (Brodowski i Dziedziak po 2, Adamski, Węgrzyn, Krawczyk – Baka); Mortal Wiking – Sąsiedzi 8-1 (Popiołek 3, Lewin i Niedzielski po 2, Rospond – Nowakowski).

W tabeli na prowadzeniu z kompletem dwunastu punktów są: Mortal Wiking i ADL UNS. Po dziewięć „oczek” mają: Centrum Leczenia Bólu oraz Diwa Personalservice. Sześć punktów zdobyły The Zigers i Futsal Groszowice. Siódmy jest Wojciobus Beer Team (4 pkt). Jeden punkt ma CDB Futsal Team. Na końcu klasyfikacji są Sąsiedzi i OIRP, które nie zdobyły jeszcze punktów.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal Adam Berbelicki (The Zigers). Już jednak nie sam, a ex aequo z Łukaszem Bojarem (Centrum Leczenia Bólu). Obaj mają po sześć goli na koncie. Po pięć zdobyli: Fabian Drewniak (Diwa Personalservice), Jurij Chomonczak (ADL UNS) oraz dwaj gracze Mortal Wikinga – Adam Lewin i Kacper Niedzielski.

Plan 5. kolejki (poniedziałek 10.12): Mortal Wiking – OIRP (godz. 18.00), Centrum Leczenia Bólu – Sąsiedzi (godz. 19.00), CDB Futsal Team – The Zigers (godz. 20.00), Futsal Groszowice – Diwa Personalservice (godz. 21.00), Wojciobus Beer Team – ADL UNS (godz. 22.00).

Na zdjęciu w białych koszulkach zawodnicy zespołu Mortal Wiking, którzy wygrali do tej pory wszystkie swoje mecze. Fot. Mariusz Matkowski.