Zgrupowania i plany Budowlanych Opole

Trójka zawodników Budowlanych Opole przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

Mariusz Matkowski

Od 9-25 sierpnia pod okiem trenera kadry Mirosława Chorosia trenują: Paweł Kulik, Arkadiusz Michalski oraz Krzysztof Zwarycz. Kolejna trójka opolskich sztangistów pojechała do Giżycka na  dwutygodniowe zgrupowanie kadry młodzieżowej do lat 23. Powołania od trenera Zdzisława Farasia i Mirosława Chlebosza otrzymali: Bartłomiej Barth, Dariusz Różański i Mateusz Skulimowski.

Wszyscy wymienieni  wyżej zawodnicy, jak również pozostali trenujący w swojej hali w Opolu ciężarowcy przygotowują się intensywnie do zbliżających się najważniejszych zawodów w podnoszeniu ciężarów.

Po zgrupowaniach i przygotowaniach ciężarowców Budowlanych czekają kolejne zawody. W sobotę 1 września 2018 roku w Ciechanowie odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski mężczyzn, w którym udział weźmie pięć najlepszych zespołów ligi.  Budowlani Opole mają ogromne szanse na zdobycie kolejnego,  dziewiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu.

Kolejne zawody do których szykują się Budowlani to indywidualne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w Kobierzycach, które odbędą się w dniach od 28 do 30 września 2018 r., mistrzostwa Polski  młodziczek i młodzików do lat 15 w Ciechanowie w dniach od 4 do 7 października 2018 r. oraz mistrzostwa Europy U20 i  U23  w Zamościu w dniach od 20 do 27 października 2018 roku.

Trzymamy kciuki za naszych siłaczy!