„Złote Dzieci” z medalami na OOM

W Gorzowie Wielkopolskim zakończyła się najważniejsza impreza roku dla grupy wiekowej juniora młodszego (U17) – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w judo, posiadająca rangę mistrzostw Polski.

Reprezentanci Klubu Judo AZS Opole zaliczyli bardzo udany start, chociaż każdy z nich chciał osiągnąć więcej. Jakub Pankowski zdobył złoty medal w kategorii do 66 kg wygrywając 5 walk przed czasem w ne waza. Bardzo chciał wygrywać rzucając, a ciągle wychodziły dźwignie.

Mateusz Kozłowski zdobył brązowy medal kategorii do 73 kg zwyciężając 3 pojedynki. Bardzo chciał wygrać jeszcze co najmniej jeden, ale w walce o wejście do finału uległ Jakubowi Nawrotowi z TS Judo Gryf Słupsk.

Adam Kućmierz zdobył brązowy medal kategorii + 90 kg. Chciał znaleźć się w finale, ale przytrafił mu się pewien niefortunny lot. W jego konsekwencji musiał stanąć na trzecim stopniu podium.

Adam Bunkiewicz zajął 7-me miejsce kategorii do 73 kg z bilansem walk 2:2. Piotr Berlanka zajął 9-te miejsce tej samej kategorii do 73 kg również z bilansem walk 2:2. „Wypadek przy pracy” zaliczył Julek Połącarz przegrywając w pierwszej rundzie kwalifikacji. Podobnie w pierwszej rundzie przegrał najmłodszy, zbierający doświadczenia Filip Salkiewicz. Wszyscy marzyli o medalu.

W klasyfikacji medalowej i punktowej mężczyzn KJ AZS Opole zajął II miejsce. Trenerami zawodników są pani Anna Chodakowska i pan Jerzy Dodzian (trener Adama Kućmierza). Niestety reprezentantom klubu nie wręczono pięknej statuetki, gdyż z niewiadomych przyczyn w systemie liczącym punkty nastąpił błąd. Po interwencjach błąd skorygowano, ale statuetka została już wręczona i wyjechała z Gorzowa.

Opolszczyznę reprezentowali również zawodnicy dwóch pozostałych klubów z Opola :

– zawodniczka TS Gwardia Opole Wiktoria Kawecka zajęła 9 miejsce kategorii do 52 kg – trener klubowy pan Lesław Licznar,

– zawodnicy UKS OKAY Opole Daniel Górka (60 kg) i Kacper Żurawski-Leśków (73 kg) odpadli w eliminacjach, jednak byli najmłodszym rocznikiem tej grupy wiekowej i fakt zakwalifikowania się do finałów był dla nich sukcesem. Trenerem klubowym zawodników jest pan Grzegorz Kozdraś.

Wszyscy zawodnicy naszej małej Opolszczyzny  godnie reprezentowali swój region przyczyniając się do zajęcia 7 miejsca w klasyfikacji punktowej województw.