Złote Dziecko ze srebrnym medalem

Podczas rozgrywanego w dniach 24-25.09.2016 r. w Warszawie Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo – Warsaw Judo Open laureat opolskiego programu „Złote Dziecko”, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OKAY Adam Kućmierz wywalczył II miejsce w kat. +90 kg.

To ogromny sukces opolskiego judoki z uwagi na fakt, iż Warsaw Judo Open to jeden z największych w Polsce i Europie turniejów judo. W miniony weekend w zawodach na warszawskim Torwarze wystartowało 1500 zawodników z 250 klubów z 30 państw. Podopieczny trenera Jerzego Dodziana Adam Kućmierz stoczył cztery walki, z których trzy zdecydowanie wygrał, a uległ tylko w finałowej walce zawodnikowi z Rosji Eduardowi Mutalimi. Warto dodać, że finałowa walka była bardzo wyrównana, przez większą jej część prowadził zawodnik z Opola, niestety w końcówce został on skontrowany przez Rosjanina na najniżej ocenianą technikę za 5 pkt, co przesądziło o ostatecznym wyniku.

Jest to kolejny tegoroczny sukces zawodnika UKS OKAY po medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i kolejne punkty w rankingu Polskiego Związku Judo, dające nadzieję na kwalifikację do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Kadetów w 2017 roku.

W zawodach wystartowali również zawodnicy KJ AZS Opole, z których najlepiej wypadał Dominik Jaworski zdobywając V miejsce w kat. +90 kg. Poza tym, w jednej z najliczniej obsadzonych kategorii wagowych do 73 kg (66 startujących), rywalizowali Mateusz Kozłowski, który stoczył 6 pojedynków, w tym 4 zwycięskie i ostatecznie uplasował się na VII pozycji oraz Piotr Berlanka, który z 5 stoczonych walk wygrał 3 i ostatecznie zakończył rywalizację na IX miejscu.

O randze turnieju świadczy również fakt, iż swoją obecnością uświetnili go najwybitniejsi polscy judocy dwukrotny Mistrz Olimpijski, multimedalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Waldemar Legień oraz Mistrz Olimpijski, dwukrotny Mistrz Świata oraz trzykrotny Mistrz Europy Paweł Nastula.