Zorganizowali i wygrali. Uniwersytet Opolski ponownie najlepszy w badmintonie.

Studenci Uniwersytetu Opolskiego wygrali Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Opolskiego w Hali Widowiskowo Sportowej w Opolu w dniach 18-20.03.2018 r. zorganizował Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie.

Do Opola przyjechało 16 Uczelni z południowej Polski. Pierwszego dnia wszystkie Uczelnie pozytywnie przeszły weryfikację, żeby już następnego dnia od godzin porannych rozpocząć rywalizację w grupach.  Zawody otworzyła uroczyście Prorektor ds. kształcenia i studentów  dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO oraz Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Badmintona Pani Bożena Haracz.  Podczas drugiego dnia zmagań badmintonistów, zawody wraz z Telewizją Studencką SETA, komentowała Pani Bożena Bąk, Wiceprezes Okręgowego Związku Badmintona, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Faworytem Półfinału była drużyna Uniwersytetu Opolskiego – czterokrotnego z rzędu Akademickiego Mistrza Polski.  Opolanie w finale turnieju pokonali Akademię Wychowania Fizycznego z Wrocławia 4:0, a w meczu o trzecie miejsce Akademia Hutniczo Górnicza w Krakowie zwyciężyła w zaciętym meczu z Politechniką Wrocławską 4:3. Awans do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w Łodzi, wywalczyło łącznie 7 Uczelni.  W meczu o 7 miejsce, KUL Lublin pokonał UJ Kraków 4:3, zapewniając sobie ostatnie premiowane awansem miejsce. Uczelnie które wywalczyły kolejno awans do turnieju Finałowego: