Żużlowcy Kolejarza są na krótkim zgrupowaniu

Od środy zawodnicy opolskiego II-ligowca są obozie treningowo-integracyjnym. Bazą wypadową jest Hotel Arkas w Prószkowie.

Mariusz Matkowski

Menadżer naszego zespołu Marek Mróz chciał zweryfikować przygotowanie indywidualne zawodników do sezonu. Przeprowadził więc testy, a zawodnicy mieli urozmaicony czas na obozie. Było trochę biegów, ćwiczeń na siłowni, gry w piłkę nożną, basen, sauna, gokarty.

– Głównym celem była integracja grupy, gdyż jest kilku nowych zawodników – mówi menadżer Mróz. – Najważniejsze aby się ze sobą zgrali jako grupa, poznali, porozmawiali.

W ramach przygotowań były zrobione testy wytrzymałościowe i sprawnościowe. Każdy z zawodników na podstawie rezultatów tych sprawdzianów będzie miał rozpisany indywidualny plan treningowy do zbliżającego się sezonu. Trzeba też oczywiście pamiętać, że każdy z zawodników musi zadbać dodatkowo o sprzęt. Motocykl czy dobrze dopasowany silnik to rzeczy kluczowe, ale bez siły i kondycji nawet najlepszy sprzęt niewiele da.

Ten obóz pokazał na jakim poziomie są przygotowani poszczególni zawodnicy. – Po zgrupowaniu praca nad motoryką musi być kontynuowana – zaznacza Marek Mróz. – U jednych z mniejszą, u innych z większą intensywnością.

Podczas zgrupowania zawodnicy ćwiczyli m.in. w niedawno powstałym Parku 800-lecia w naszym mieście. Był czas na halową piłkę nożną czy wizytę u prezydenta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego. Kapitanem drużyny został wybrany poprzez wewnętrzne głosowanie Oskar Polis i to właśnie on poprowadzi do boju drużynę Kolejarza w walce o ligowe punkty. W planach przygotowań do sezonu są sparingi: trzy na stadionie przy ul. Wschodniej oraz dwa na wyjeździe. Kolejarz zmierzy się m.in z ekstraligowym Falubazem Zielona Góra czy I-ligowym Orłem Łódź. Dokładne terminy sparingów wkrótce klub poda do wiadomości. Pierwszy mecz ligowy w 2020 roku opolanie pojadą na wyjeździe 5 kwietnia, a rywalem będzie RzTŻ Rzeszów.

Jednocześnie wszystkich kibiców żużla zapraszamy na kolejną Opolska Galę Żużla na Lodzie, podczas której odbędzie się prezentacja drużyny Kolejarza na sezon 2020. Ta impreza na „Toropolu” już w najbliższą sobotę 25 stycznia. Jej początek wyznaczono na godz. 17.00. Zgrupowanie zespołu potrwa natomiast do niedzieli.

Na zdjęciu żużlowcy Kolejarza podczas treningu w Parku 800-lecia. Fot. Mariusz Matkowski. 

Galeria zdjęć ze zgrupowania zawodników Kolejarza. Fot. Mariusz Matkowski.
http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=2617108221740757&__xts__%5B0%5D=68.ARBvkXiuso6Otrq76DuRyDyyDTWKSleH5jbH5pHqRzvC6h50fV3HtYrjv9M_paifLtoB3d5iw-TAn3s4PHb-zPGeZJ12HFSonaKAKTwR8zQ6L1YfQnVcmjqPB5as559UXZwTK2u-esNe5fCIQ3jOckas1yYclhtUCGEJ-8OrD52dQOUVwFhVOGsmtnmQkdGgcXf45JWqY5NWN_iihIRRno6Icoc9aXYb0oArOZBICxcjEVSSW8fZcSKNkaPIn2pPN6_bbn6FDtTICuVq7Os4dzOoh-peKi83oDJV_gjRsM0lVRbefaeDDkhuR6jGRgztRn5eXOW_1f1ade3Q27pcLdKMJRmL8rXizD3i2FJSmb9ToYRnrBi7YKhDpl38ZWsfb3T3r4A8Vv56JJ6zvusEVZ0DxMuoRPzcvX_kBqB0q-Kxq8qUTeFrhnbNJcOnaHybQZRnbka0QhKipZPrFdGg&__tn__=-UC-R